Podstawowe zasady dotyczące noszenia marynarek w kolorze beżowym

0
70
marynarka

Wielu ludzi do niedawna uważało, że beżowe marynarki są nijakie, mało uniwersalne albo, że stanowią cechę charakterystyczną starszych osób. W związku z tym marynarki w kolorze beżowym nigdy nie cieszyły się zbyt dużą popularnością w świecie mody męskiej. O wiele chętniej wybierane są marynarki granatowe, szare lub w kratę albo inne drobne wzory. Okazuje się jednak, że beżowe marynarki nie są wcale takie straszne i pasują do wielu ciekawych stylizacji.

Spore grono osób jako wadę wskazuje małą uniwersalność marynarek beżowych. Okazuje się jednak, że ciepły i jasny odcień brązu to barwa o uniwersalności podobnej jak w przypadku koloru szarego. Można więc śmiało stwierdzić, że mała uniwersalność to tylko mit powtarzany przez osoby nieobeznane w temacie.

Beżowy odcień skóry sprawia, że wielu ludzi czuje się nijako. Po części jest to prawda, ale dotyczy to wyłącznie zestawów, w których większość elementów posiada taki kolor. Sama beżowa marynarka może być świetnie skomponowana z pozostałymi elementami garderoby w innych kolorach. Wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Estetyczne połączenie beżu z szarością

Bardzo ciekawym i popularnym połączeniem staje się beż i szarość. Taki zestaw kolorów jest chętnie wybierany przez projektantów pracujących dla renomowanych włoskich marek odzieżowych. Promują one stonowane stylizacje na podstawie szarości i beżu. Co prawda, beżowa marynarka wydaje się być mniej formalna, ale można ją również wykorzystać w bardziej oficjalnych stylizacjach.

Ciekawe kompozycje beżowych marynarek z brązowymi elementami

Połaczenie beżowej marynarki z różnymi odcieniami brązu jest dość oczywistą stylizacją. Dobrym wyborem jest zdecydowanie się na „kolory sąsiadujące”. Przykładowo bardzo atrakcyjną i ciekawą stylizacją jest beżowa marynarka z brązowymi spodniami oraz butami w kolorze ciemnobrązowym. Oczywiście można zadbać o uniknięcie monotonii i nudy poprzez przełamanie całej stylizacji elementami w innym kolorze. Dobrym pomysłem będą dżinsy albo koszula w niebieskiej barwie.

Połączenie z elementami niebieksimi i granatowymi

W męskiej modzie bardzo rzadko mamy do czynienia ze stylizacjami, w których beżowy kolor jest łączony z elementami w kolorze niebieskim. Okazuje się jednak, że barwy te bardzo dobrze pasują do siebie. Ciepły i mało wyrazisty kolor beżowy stanowi idealną parę dla świeżego i energicznego koloru granatowego albo błękitnego. Barwy takie pasują do siebie i nie rywalizują ze sobą.

Beżowe marynarki z czerwonymi i bordowymi elementami

Jasnobrązowe marynarki stanowią bardzo dobre tło dla barw charakteryzujących się dużą wyrazistością. Dobrym rozwiązaniem jest więc połączenie stonowanego beżu z czerwienią. W ten sposób można stworzyć interesujący kontrast zapewniający jednocześnie uspokojenie oraz podkreślenie beżu. Ciekawym wyjściem są stylizacje beżowych marynarek w towarzystwie bordowych sztruksów lub czerwonych swetrów. Takie kompozycje odzieżowe są ciekawą opcją na sezon wiosenno-letni.

Jak widać, beżowe marynarki doskonale komponują się z wieloma różnymi kolorami i stylizacjami. Oprócz powyższych opcji, godne polecenia jest połączenie beżu z ciemną zielenią i czernią. Właściwie jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku wyobraźnia oraz indywidualne upodobania estetyczne. Warto zapoznać się z ciekawymi artykułami oraz blogami związanymi z tematyką mody męskiej, aby poszukać ciekawych inspiracji. Na szczęście znalezienie takich serwisów i porad internetowych nie powinno stanowić dla nikogo trudnego zadania.

Uzupełnieniem marynarki może być także zegarek – czytaj więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here